Muzyczne Dzieci Logo - Tekst po prawej (4)

O Blogu

Witaj na MuzyczneDzieci.pl! Cieszymy się, że odwiedziłeś nasz blog skierowany do rodziców, którzy pragną rozwijać zdolności i zamiłowanie do muzyki u swoich dzieci. Pozwól, że opowiemy Ci o tym, kim jesteśmy i co znajdziesz na naszym blogu.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Magda i Mateusz – para muzyków zawodowych i rodziców dwójki wspaniałych chłopców. Oboje od najmłodszych lat związani jesteśmy z muzyką klasyczną. Ja (Magda) pracuję jako flecistka w filharmonii, a mój mąż Mateusz jest śpiewakiem operowym. Mamy dwóch synów – 4-letniego Olka i 8-letniego Jaśka, którzy też pokochali muzykę.

Prowadzimy ten blog, ponieważ chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi rodzicami. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z Was muzyka klasyczna wydaje się trudna i niezrozumiała. Chcemy to zmienić! Udowodnić, że klasyka może być bliska każdemu dziecku, jeśli tylko odpowiednio je do niej wprowadzić.

Dla kogo jest ten blog?

Blog MuzyczneDzieci.pl skierowany jest przede wszystkim do rodziców, którzy nie mają wykształcenia muzycznego ani doświadczenia z instrumentami, a mimo to chcieliby zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do muzyki.

Chcemy pokazać Wam, że nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć muzyczną edukację swojego dziecka! Dzielimy się sprawdzonymi sposobami, jak wprowadzać elementy muzyki klasycznej w życie dzieci w każdym wieku – od niemowlęctwa po wczesną młodość.

Z naszych porad skorzystają zarówno rodzice małych dzieci, jak i nastolatków. Znajdziecie tu inspiracje dostosowane do różnych grup wiekowych.

Co znajdziesz na naszym blogu?

Stworzyliśmy MuzyczneDzieci.pl, aby dostarczać Wam rzetelnej, sprawdzonej wiedzy z zakresu umuzykalniania dzieci. Oprócz naszych autorskich artykułów, znajdziecie tu:

Wywiady z ekspertami

Publikujemy wywiady z doświadczonymi pedagogami i psychologami muzyki, muzykoterapeutami pracującymi z dziećmi oraz innymi specjalistami zajmującymi się wczesną edukacją muzyczną. Dowiecie się z nich, jak prawidłowo stymulować rozwój muzyczny dziecka na każdym etapie.

Playliste z muzyką klasyczną

Dla ułatwienia, przygotowaliśmy gotowe playlisty (listy odtwarzania) z utworami klasycznymi dobranymi dla różnych grup wiekowych. Znajdziecie playlisty zarówno dla niemowląt i małych dzieci, jak i dla przedszkolaków oraz dzieci szkolnych. W prosty sposób możecie zacząć eksponować swoje dziecko na znakomite dzieła muzyki poważnej!

Zabawy i ćwiczenia muzyczne

Dzielimy się pomysłami na proste zabawy, które wspierają rozwój słuchu, poczucia rytmu i innych zdolności muzycznych dziecka. Opisujemy też ćwiczenia umuzykalniające dostosowane do różnych grup wiekowych, które możecie wykonywać wspólnie z dzieckiem w domu.

Bajki i książki o kompozytorach

Polecamy znakomite, bogato ilustrowane książki i bajki biograficzne o wielkich kompozytorach, dzięki którym z łatwością zainteresujecie dziecko postaciami Mozarta, Chopina, Beethovena i innych. Czytanie takich pozycji może stać się waszym codziennym, muzycznym rytuałem.

Nowości ze świata badań nad rozwojem muzycznym

Przybliżamy najnowsze badania naukowe pokazujące, jak muzyka klasyczna stymulować rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dziecka. Dowiecie się, jak obcowanie z muzyką od najmłodszych lat korzystnie kształtuje mózg i zdolności maluchów.

Jak zacząć przygodę z instrumentami?

Doradzamy, jakie instrumenty wybrać na start muzycznej edukacji dziecka. Podpowiadamy, od jakiego wieku można zacząć naukę gry na fortepianie, keyboardzie, gitarze, skrzypcach i innych instrumentach. Wyjaśniamy również, jak motywować dziecko do ćwiczeń i cierpliwie je wspierać w tym procesie.

Nasze muzyczne doświadczenie

Jako zawodowi, wykształceni muzycy z wieloletnim doświadczeniem, chętnie dzielimy się naszą wiedzą z rodzicami. Przekazujemy nie tylko suchą teorię, ale przede wszystkim sprawdzone w praktyce sposoby, jak obudzić w dzieciach miłość do muzyki.

Sami przeszliśmy tę drogę z naszymi synami i wiemy, jakie wyzwania czekają rodziców bez wykształcenia muzycznego. Dlatego nasze porady są dostosowane do realiów zwykłych domów, bez specjalistycznych instrumentów i akcesoriów.

Mamy nadzieję, że blog MuzyczneDzieci.pl stanie się dla Was nieocenionym źródłem inspiracji! Razem możemy sprawić, by Wasze dzieci pokochały muzykę równie mocno jak nasze. Śledźcie nasz blog i bądźcie z nami w social mediach. Czekamy na Wasze komentarze i opinie!

Muzyczne pozdrowienia,
Magda i Mateusz

Najlepiej śledzić nasz Instagram! Tam dzieje się najwięcej! 📸
Szukaj na blogu
Najczęściej czytane:
Scroll to Top